Як відбуватиметься онлайн-марафон EdCamp 2020
З 13 до 17 квітня 2020 року в Україні відбудеться п’ятиденна онлайн-конференція «Антикризовий національний онлайн-EdCamp 2020: Тримай п’ять, освіто!», у якому візьмуть участь кілька тисяч учителів і батьків, щоб обговорити нагальні питання, які постали у зв’язку з безпрецедентно тривалим карантином та переходом на домашнє навчання на невизначений період. Про це повідомляють організатори EdCamp Ukraine.
«Антикризовий національний онлайн-EdCamp 2020: Тримай п’ять, освіто!» має на меті консолідувати зусилля педагогів, батьків та органів влади. Ініціює та організовує марафон найбільша в країні вчительська спільнота EdCamp Ukraine.
Взяти участь в онлайновому EdCamp можуть освітяни, батьки, представники місцевого самоврядування та органів державної влади. У програмі конференції - питання освітньої політики в карантинних умовах та розвиток дистанційної освіти (яка може бути важливою і за інших соціальних обставин); фінансові та юридичні виклики, котрі пандемія поставила як перед освітою, так і перед родинами, окремими людьми та спільнотами; важливість у нинішніх умовах педагогіки партнерства та критичного мислення; а ще – як у кризові періоди зберігати фізичне здоров’я та психологічну стійкість.
Крім освіти, на онлайн-марафоні обговорять, як об’єднати вчительську й батьківську спільноти задля допомоги українським медикам, та запропонують конкретні корисні дії.
Українські педагоги, які візьмуть участь у конференції, зможуть отримати офіційний Сертифікат підвищення кваліфікації, що відповідає новим вимогам МОН. Для цього потрібно буде заповнити підсумкову онлайн-форму, на основі відповідей EdCamp Ukraine прийме рішення про доцільність видачі сертифікату.
За словами організаторів, захід матиме 5 тематичних напрямків, 5 спікерських потоків («влада», «зірки», педагоги-практики, українські та іноземні експерти), 5 ключових принципів (безкоштовність, незалежність, зацікавленість у досвіді інших, вільний вибір сесій та «ефект довгого хвоста») та безпрецедентно триватиме цілих 5 днів. Зрештою, до аудиторії конференції долучаться і представники/-иці 5-ти країн Східного партнерства: України, Білорусі, Грузії, Вірменії та Молдови – ці ж країни наступного року візьмуть участь у першому міжнародному EdCamp.
Конференція відбудеться на спеціальному вебінарному майданчику, де можна буде спілкуватися, переглядати презентації, дискутувати. Відеозаписи всіх сесій будуть доступні на YouTube-каналі EdCamp Ukraine. Учасники можуть вільно обирати, які сесії слухати, повний розклад знаходиться за посиланням.
Сесії проведуть представники влади: т. в.о. міністра науки й освіти Любомира Мандзій та колишні міністерки Лілія Гриневич і Ганна Новосад, директор Українського інституту розвитку освіти Вадим Карандій і його заступниця Наталія Софій; голова комітету з питань освіти, науки та інновацій у Верховній Раді України Сергій Бабак та його заступник Сергій Колебошин; перший освітній омбудсмен України Сергій Горбачов. Також до конференції долучаться «зірки»: фронтмен музичного гурту «Антитіла», амбасадор Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA Ukraine) Тарас Тополя, ведуча «ТСН» на каналі «1+1», кураторка соціального проєкту «Право на освіту» Наталія Мосейчук, телеведуча, засновниця Фонду розвитку та підтримки молодого мистецтва України Slava Frolova-Group В’ячеслава Фролова.
Досвідом також поділяться іноземні експерти та експертки – засновниця світового руху EdCamp Хадлі Фергюсон, американська педагогиня та журналістка Естер Войчицькі, старша розробниця програми емоційно-етичного розвитку дитини Університету Еморі Кріста Тінарі, а також їхні українські колеги – дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз, національна координаторка PISA в Україні, заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко та начальник відділу досліджень та аналітики в тому ж центрі Василь Терещенко, співзасновник платформи масових відкритих онлайн-курсів Prometheus Іван Примаченко та багато інших.
Немає коментарів:
Дописати коментар